Parchet Frasin termotratat

 

parchet masiv frasin termotratat1 300x178 Parchet Frasin termotratat
 • Parchet masiv nefinisat
 • Se monteaza prin lipire cu adeziv poliuretanic
 • Dimensiuni disponibile:
      -21*70*400-700 mm
      -21*105*400-1200 mm

 

 • Parchetul frasin termotratat este obtinut prin tratarea termică a lemnului operatie ce ii modifică unele proprietăţi ale masei lemnoase. Lemnul devine dur, îi creşte rezistenţa le presiunile exterioare.
 • Este de peste 20 de ori mai puţin hidroscopic (capacitatea de a absorbi umiditatea) în comparaţie cu lemnul netratat. Dimensiunile geometrice sunt mult mai stabile, se majorează coeficientul de izolare termică, creşte considerabil durata de exploatare, parchetul capătă un miros evidenţiat de lemn natural.
 • Una dintre cele mai interesante transformări este culoarea, ce se face întunecată în toată masa lemnului. Timp de 6-12 luni culoarea iniţială devine puţin mai deschisă şi lemnul obţine culoarea nobilă de lemn învechit. Pardoseala din parchet modificat are un aspect superb
 • Se livreaza cu umiditate 8 ± 2%

____________________________________________________________________________________________________

 • Asiguram montaj profesional
 • Comercializam produse profesionale pentru instalare pardoseli
 • Instructiuni montaj parchet
 • Intretinere parchet

____________________________________________________________________________________________________

 
 
 
 
 

parchet afromosia Parchet Frasin termotratat    parchet jatoba 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet iroko1 Parchet Frasin termotratat    parchet sapelli 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet teak Parchet Frasin termotratat    parchet sucupira 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet kurupaya Parchet Frasin termotratat    parchet stejar1 Parchet Frasin termotratat    parchet ipe 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet frasin 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet palisandru 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet cires 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet salcam natur Parchet Frasin termotratat    parchet salcam aburit 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet doussie1 Parchet Frasin termotratat    parchet fag Parchet Frasin termotratat    parchet tiger wood Parchet Frasin termotratat    parchet yesquero Parchet Frasin termotratat
 
parchet zebrano1 Parchet Frasin termotratat    parchet merbau 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet tarara amarillo Parchet Frasin termotratat    parchet guatambu Parchet Frasin termotratat    parchet padouk Parchet Frasin termotratat    parchet nuc 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet amarante Parchet Frasin termotratat    parchet cumaru 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet garapa 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet mutenye Parchet Frasin termotratat    parchet tauari 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet frasin termotratat 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet maslin 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet merbau afumat 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet paltin1 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet wenge 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet verdolago 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet stejar afumat 2 Parchet Frasin termotratat

 

parchet masiv frasin termotratat1 300x178 Parchet Frasin termotratat
 • Parchet masiv nefinisat
 • Se monteaza prin lipire cu adeziv poliuretanic
 • Dimensiuni disponibile:
      -21*70*400-700 mm
      -21*105*400-1200 mm

 

 • Parchetul frasin termotratat este obtinut prin tratarea termică a lemnului operatie ce ii modifică unele proprietăţi ale masei lemnoase. Lemnul devine dur, îi creşte rezistenţa le presiunile exterioare.
 • Este de peste 20 de ori mai puţin hidroscopic (capacitatea de a absorbi umiditatea) în comparaţie cu lemnul netratat. Dimensiunile geometrice sunt mult mai stabile, se majorează coeficientul de izolare termică, creşte considerabil durata de exploatare, parchetul capătă un miros evidenţiat de lemn natural.
 • Una dintre cele mai interesante transformări este culoarea, ce se face întunecată în toată masa lemnului. Timp de 6-12 luni culoarea iniţială devine puţin mai deschisă şi lemnul obţine culoarea nobilă de lemn învechit. Pardoseala din parchet modificat are un aspect superb
 • Se livreaza cu umiditate 8 ± 2%

____________________________________________________________________________________________________

 • Asiguram montaj profesional
 • Comercializam produse profesionale pentru instalare pardoseli
 • Instructiuni montaj parchet
 • Intretinere parchet

____________________________________________________________________________________________________

 
 
 
 
 

parchet afromosia Parchet Frasin termotratat    parchet jatoba 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet iroko1 Parchet Frasin termotratat    parchet sapelli 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet teak Parchet Frasin termotratat    parchet sucupira 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet kurupaya Parchet Frasin termotratat    parchet stejar1 Parchet Frasin termotratat    parchet ipe 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet frasin 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet palisandru 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet cires 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet salcam natur Parchet Frasin termotratat    parchet salcam aburit 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet doussie1 Parchet Frasin termotratat    parchet fag Parchet Frasin termotratat    parchet tiger wood Parchet Frasin termotratat    parchet yesquero Parchet Frasin termotratat
 
parchet zebrano1 Parchet Frasin termotratat    parchet merbau 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet tarara amarillo Parchet Frasin termotratat    parchet guatambu Parchet Frasin termotratat    parchet padouk Parchet Frasin termotratat    parchet nuc 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet amarante Parchet Frasin termotratat    parchet cumaru 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet garapa 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet mutenye Parchet Frasin termotratat    parchet tauari 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet frasin termotratat 150x150 Parchet Frasin termotratat
 
parchet maslin 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet merbau afumat 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet paltin1 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet wenge 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet verdolago 150x150 Parchet Frasin termotratat    parchet stejar afumat 2 Parchet Frasin termotratat